Kiedyś przeciw, dziś za

numer 2197 - 06.12.2018Polska

CYWILIZACJA Gdy był w koalicji z PiS był przeciw, teraz jest już za finansowaniem programu in vitro z pieniędzy miasta. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, już przed wyborami puszczał oko w tej sprawie do lewicowego elektoratu. Teraz program realizuje.

Gdy prezydent Piotr Krzystek był w koalicji w Radzie Miejskiej Szczecina z Prawem i Sprawiedliwością, był przeciwko finansowaniu zabiegów in vitro z pieniędzy publicznych. Uważał, że nie jest to zadaniem miasta, oraz mówił, że ma zastrzeżenia z powodów moralnych co do mrożenia zarodków. – Są osoby czekające na różne implanty biodrowe, różne skomplikowane operacje i one też chętnie by skorzystały ze wsparcia samorządu – mówił w 2014 r. Krzystek. – Jak można podjąć taką decyzję, że jednym dajemy, a innym pomocy nie udzielamy – ubolewał.

W tym tygodniu Krzystek poinformował na konferencji prasowej, że miasto zapaliło zielone światło dla finansowania programu in vitro. Jest już pozytywna opinia Agencji Oceny Technologii Medycznych w tej sprawie.

Teraz, jak sam mówi, urzędnicy wraz z lekarzami muszą jeszcze dopracować kilka szczegółówzawartość zablokowana

Autor: Tomasz Duklanowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->-->