Jak „Wyborcza” kłamie w sprawie 500 +

numer 2197 - 06.12.2018Polska

ATAK OPOZYCJI 500+ jest przyznawane przez samorządy zgodnie z obowiązującym prawem. Rząd nic nie zabiera. To podłe kłamstwo mające na celu wywołanie niepokoju wśród rodzin i uderzenie w rząd – poinformowała wczoraj minister rodziny Elżbieta Rafalska, odnosząc się do artykułu „Gazety Wyborczej”.

Elżbieta Rafalska w swoim oświadczeniu nawiązała do publikacji „Wyborczej”, według której jej resort zakazał wypłaty świadczeń rodzicom samotnie wychowującym dzieci, jeśli nie wystąpili o alimenty od drugiego rodzica.

Wczorajsza „Wyborcza” napisała o wrześniowym orzeczeniu WSA w jednej ze spraw, według którego wymóg potwierdzenia alimentów jest uzasadniony przy wypłacie pieniędzy na pierwsze dziecko, gdzie mają znaczenie dochody rodziny, jednak przy drugim i kolejnym dziecku dodatkowe kryterium związane z alimentami nie obowiązuje. Według gazety minister Rafalska poleciła gminom, by nie respektowały wyroku, bo obowiązuje on tylko w jednej konkretnej sprawie.

Resort zareagował, wydając oświadczenie, w którym stwierdza, że zgodnie z konstytucją źródłem prawa w Polsce nie są polecenia Ministerstwa Rodzinyzawartość zablokowana

Autor: Paweł Tunia


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->-->