Świąteczne paczki dla powstańców

numer 2197 - 06.12.2018Polska

AKCJA Z okazji świąt Bożego Narodzenia Fundacja Rosa i zespół kampanii „BohaterON – włącz historię! ” podarują 1500 powstańcom warszawskim kartki świąteczne od dzieci ze szkół przyszpitalnych oraz bony o wartości 250 zł. Wszystko w ramach projektu „Świąteczna paczka dla powstańca” dofinansowanego ze środków programu MON „Wdzięczni bohaterom”.

Paczki zostaną przekazane powstańcom warszawskim w pierwszej połowie grudnia. Upominki otrzymają bohaterowie mieszkający w Polsce – bez wcześniejszego zgłaszania się do organizatorów.

– Nie chcemy wprowadzać ograniczeń. Świąteczną paczkę przekażemy każdemu powstańcowi mieszkającemu w Polsce i otrzymującemu od nas co roku kartki z życzeniami w ramach kampanii „BohaterON – włącz historię! ” Wierzymy, że taka forma wsparcia pozwoli realnie pomóc naszym bohaterom oraz pokazać, że nie zapominamy o nich wraz z końcem obchodów rocznicy wybuchu Powstania, że pamiętamy również w rodzinnym i pełnym miłości okresie świąt Bożego Narodzenia. Cieszymy się, że MON umożliwiło nam realizację projektu – mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, Przewodnicząca komitetu organizacyjnego kampanii.

Powstańcy będą mogli wykorzystać bony o wartości 250 zł zgodnie z indywidualnymi potrzebami, np. na zakup żywności, środków kosmetyczno-chemicznych, odzieży, usług czy upominków dla rodziny. Zrealizują je w większości sklepów – każdy obdarowany otrzyma od organizatorów listę miejsc, w których taka forma płatności jest akceptowana. Oprócz bonów w świątecznych przesyłkach znajdą się bożonarodzeniowe kartki wykonane własnoręcznie przez dzieci i młodzież z 15 szpitali i szkół przyszpitalnych w całej Polsce. Na swych pracach mali pacjenci napisali również płynące prosto z serca życzenia.

 Autor: Sebastian Moryń-->-->