fot. Marcin Obara/PAP

Jak przez trzy lata zmieniły się polskie siły zbrojne?

WYWIAD \ Z MICHAŁEM JACHEM, przewodniczącym Komisji Obrony Narodowej, rozmawia ADRIAN SIWEK

numer 2198 - 07.12.2018Polska

Prawo i Sprawiedliwość trzy lata temu objęło kierownictwo w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz siłach zbrojnych. Przewodniczący Komisji Obrony Narodowej Michał Jach ocenił zmiany, które przez te lata dokonały się w polskim wojsku i wskazał, co jest największym sukcesem rządu dobrej zmiany w dziedzinie obronności państwa.

Jak podsumowałby Pan te trzy lata kierownictwa PiS w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz siłach zbrojnych?

Przez te trzy lata rozpoczęliśmy kilka bardzo ważnych zadań, które w sposób diametralny zmieniły siły zbrojne. Ostatnie trzy lata to całkowita zmiana trendu w stosunku do sił zbrojnych, które przez cały okres po upadku komunizmu były zwijane. Szczególnie nasiliło się to w czasie rządów Platformy Obywatelskiej. Od początku dobrej zmiany siły zbrojne mają dobry czas, bo nie tylko ministerstwo, ale cały rząd PiS jako jeden z priorytetów ustanowił podniesienie militarnego bezpieczeństwa zewnętrznego Polski i jakości sił zbrojnych. Przez te ostatnie trzy lata wprowadzono i uruchomiono wiele programów, które mają w zdecydowany sposób poprawić bezpieczeństwo państwa.

Co jest największym osiągnięciem tych trzech lat?

Myślę, że jednym z największych sukcesów jest status Polski w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz w bezpośrednich relacjach z naszymi sojusznikami, ze szczególnym uwzględnieniem Stanów Zjednoczonychzawartość zablokowana

Autor: Adrian Siwek


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama