Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Chore sądy w Łódzkiem

Dodano: 12/12/2018 - numer 2202 - 12.12.2018
W Sądzie Okręgowym w Łodzi 58 proc. pracowników administracji przebywa na zwolnieniu lekarskim, w Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieście – 54 proc, dla Łodzi-Widzew – 43 proc. W rejonówce łęczyckiej na L4 jest już 65 proc. pracowników, a w skierniewickiej – aż 86 proc. Administracja sądowa, m.in. protokolanci, pracownicy sekretariatów, a w niektórych sądach także asystenci sędziego, chorują na potęgę również w pozostałych sądach w województwie łódzkim. Epidemia? Oficjalnie ta nagła absencja, która zaczęła się w poniedziałek, spowodowana jest po prostu zachorowaniami, których powodów może być wiele. Jak zaznacza Monika Pawłowska-Radzimierska, rzecznik Sądu Okręgowego w Łodzi, część zwolnień to zwolnienia długoterminowe, które zaczęły się już wcześniej, więc nie można ich łączyć z 
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze