Wojewódzkie derby dla GKS Katowice

Dodano: 12/12/2018 - numer 2202 - 12.12.2018
Siatkarze MKS Będzin przegrali w Sosnowcu z GKS Katowice 2:3 (22:25, 25:23, 20:25, 25:23, 24:26). Drużyna z Zagłębia, która w tamtejszej hali rozgrywa mecze jako gospodarz, w tym sezonie nie zwyciężyła w niej ani razu.  Derby woj. śląskiego były ciekawym widowiskiem. Szczególnie emocjonujący był tie-break. W pierwszym secie MKS walczył z GKS jak równy z równym do wyniku 19:19. Potem jednak psuł zagrywkę, rywale uruchomili blok. Przy wyniku 22:23 za mocno zagrał Mateusz Kowalski i katowiczanie mieli pierwszą piłkę setową, którą wykorzystali. W następnej odsłonie to będzinianie mieli więcej argumentów w ostatnich momentach seta. Było po 23, a następne dwie akcje zakończyły się po ich myśli. Gdy w trzecim secie było 4:9, wydawało się, że GKS łatwo wygra. Jednak nic z tego: gospodarze