fot. Paul Hackett/Reuters

Boże Narodzenie bez szopki

ŚWIĘTA \ Galeria handlowa religijnie neutralna i politycznie poprawna

numer 2202 - 12.12.2018Świat

Menedżerowie szkockiego centrum handlowego zadecydowali, że wśród świątecznych dekoracji w tym roku nie będzie bożonarodzeniowej szopki. Powodem takiej decyzji jest „religijna neutralność”, z której jest dumne kierownictwo domu handlowego.

Centrum handlowe Thistles w Stirling, niedaleko Edynburga, odrzuciło prośbę katolickiego stowarzyszenia The Legion of St. Mary’s, które chciało postawić na jego terenie małą świąteczną szopkę.

Nie pomogła nawet interwencja Stephena Kerr’a, pochodzącego ze Stirling posła z Partii Konserwatywnej (CP), który prosił sklep o ponowne rozważenie decyzji. „Centrum handlowe Thistles jest dumne z religijnie i politycznie neutralnego zachowania [oraz uznania z tego powodu] wśród lokalnej społeczności. Mając to na uwadze, nie uważamy, że byłoby słuszne zgodzić się na organizację tego typu promocji w centrum handlowym, w którym nasi klienci mogą spędzić wolny czas bez bycia podawanym indywidualnym przekonaniom [przedstawicieli] organizacji. Nie będziemy ponownie rozważać wniosku i mamy nadzieję, że ta ostateczna decyzja zostanie przyjęta” – napisało kierownictwo galerii handlowej w liście do politykazawartość zablokowana

Autor: Wojciech Zdrojkowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama