Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Sowieci vs. Lech Kaczyński, czyli bitwa o łódzki plac

Dodano: 13/12/2018 - numer 2203 - 13.12.2018
Stało się. Wraca łódzki plac Zwycięstwa. To efekt wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który oddalił skargę wojewody łódzkiego. Zbigniew Rau wcześniej zmienił starą nazwę placu, nadając mu jednocześnie imię śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To nie spodobało się łódzkim politykom m.in. z Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy wkroczyli na drogę sądową, by bronić komunistycznego upamiętnienia. Niestety, wygrali tę bitwę. Radni PO i SLD na wszelkie sposoby próbowali obejść przepisy ustawy dekomunizacyjnej. Wpadli na pomysł, by zmienić znaczenie owego „zwycięstwa”, które w sposób oczywisty odnosi się do wygranej Armii Czerwonej nad hitlerowskimi Niemcami. Radni koalicji rządzącej Łodzią chcą, aby „zwycięstwo” nawiązywało do triumfu nad bolszewikami w 1920 r.
     

36%
pozostało do przeczytania: 64%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze