Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Polacy chcą jeździć koleją

Dodano: 28/12/2018 - numer 2214 - 28.12.2018
Utworzona kilka lat temu linia kolejowa na Pomorzu, łącząca Trójmiasto i Kaszuby Pomorska Kolej Metropolitalna bije rekordy. W 2016 r. przewiozła 2 mln pasażerów, a w 2018 r. już prawie 4 mln. Wystarczyły inwestycje w wygodne i estetyczne wagony, kilka stacji w dogodnych miejscach, lepszy rozkład i okazuje się, że ludzie przesiadają się z aut do pociągów. Przez lata słyszeliśmy, że kolej nie ma sensu. Likwidowano kolejne połączenia. Okazało się, że to była bzdura. Jedna z wielu, którymi karmili Polaków dogmatyczni liberałowie w III RP. Do niedawna dowodzono, że Polska nie potrzebuje nie tylko kolei, ale też rolnictwa, przemysłu, poczty, a nawet kultury wysokiej, bo to się nie opłaca. Aż dziw bierze, że są jeszcze w naszym kraju ludzie skłonni wciąż wierzyć tym skompromitowanym liberalnym
     

95%
pozostało do przeczytania: 5%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze