Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Przed nami wybuchowa noc

Dodano: 29/12/2018 - numer 2215 - 29.12.2018
W tym roku pogotowie ratunkowe w czasie świąt Bożego Narodzenia w województwie dolnośląskim nie miało więcej pracy niż w dni powszednie. Liczba zgłoszeń była porównywalna do tego, co dzieje się w tygodniu. W województwie dolnośląskim są dwie dyspozytornie – we Wrocławiu i Legnicy. W części wrocławskiej do dyspozycji pacjentów były 72 zespoły oraz 9 dyspozytorów. – Najwięcej pracy mieliśmy w Wigilię. W Bystrzycy Kłodzkiej był śmiertelny wypadek, w Brzegu Dolnym pożar, a w rejonie Kłodzka samochód wpadł do rzeki. Oprócz tego mieliśmy wzrost aż o 35 proc. liczby telefonów z prośbą o poradę – informuje nas Szymon Czyżewski, kierownik dyspozytorni medycznej we Wrocławiu. Dyspozytor wyjaśnia, że duża liczba telefonów w Wigilię wynikała z tego, że wiele poradni było zamkniętych i ludzie
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze