Dyskryminowany jak... brytyjski senior

numer 2215 - 29.12.2018Świat

LONDYN Dyskryminacja starszych to skandal na skalę narodową, którym powinny zająć się sądy – uważa profesor Martin Green, dyrektor generalny organizacji charytatywnej Care England, reprezentującej niezależne służby świadczące usługi opieki społecznej w Wielkiej Brytanii.



Zgodnie z Ustawą o równości (Equality Act) z roku 2010, która kodyfikowała dotychczasowe prawo antydyskryminacyjne, wiek jest jedną z cech objętych ochroną w Wielkiej Brytanii. Jednak jak twierdzi prof. Green, rządowa brytyjska Komisja ds. Równości i Praw Człowieka (Equality and Human Rights Commission, EHRC) „powinna się wstydzić” za to, że o wiele rzadziej dochodzi do rozpraw sądowych z powodu dyskryminacji ze względu na wiek, niż w przypadku nierównego traktowania ze względu na kolor skóry czy orientację seksualną.

– EHRC konsekwentnie udaje, że nie widzi problemu, mimo że wiele razy osobiście zwracałem im na to uwagę. Dlatego dochodzę do wniosku, że są tylko częścią problemu i są przesiąknięci zinstytucjonalizowaną dyskryminacją starszych ludzi jak reszta społeczeństwa – mówi Green



zawartość zablokowana

Autor: Wojciech Zdrojkowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się




reklama









#DziękujeMyZaOdwagę
reklama