Jest wola, by wesprzeć frankowiczów

numer 2223 - 09.01.2019Gospodarka

PRAWO Jest zgoda, aby uchwalić zaproponowane przez prezydenta zmiany w ustawie o wsparciu kredytobiorców. Już w styczniu zostanie zwołane posiedzenie podkomisji frankowej – powiedział jej przewodniczący Tadeusz Cymański (PiS). Prezydencki minister Błażej Spychalski ma nadzieję, że jeszcze wiosną ustawami frankowymi zajmie się Sejm.

W poniedziałek doszło do spotkania Pawła Muchy, zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta RP, z szefem sejmowej podkomisji frankowej Tadeuszem Cymańskim (PiS) oraz szefem Stałego Komitetu Rady Ministrów Jackiem Sasinem w sprawie dalszego losu ustaw frankowych. Celem spotkania było ustalenie harmonogramu dalszych prac nad prezydenckimi projektami ustaw dotyczącymi pomocy dla frankowiczów.

Po spotkaniu Cymański poinformował, że posiedzenie kierowanej przez niego podkomisji zostanie zwołane jeszcze w styczniu br. Dodał, że chce zaprosić na nie przedstawicieli strony społecznej. – Jest wola kontynuowania prac nad projektem i zgoda co do potrzeby uchwalenia zmian. Niewykluczone, że zostaną złożone i przyjęte poselskie poprawki, które jednak nie naruszają konstrukcji ustawy – podkreślił Cymańskizawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->