Napaść na posła do Bundestagu

numer 2223 - 09.01.2019Świat

RFN Polityk Alternatywy dla Niemiec (AfD) Frank Magnitz został w poniedziałek na ulicach Bremy napadnięty, a następnie dotkliwie pobity przez nieznanych sprawców. Policja uważa, że napaść na posła do Bundestagu była politycznie motywowana.

Przewodniczący antyimigranckiej Alternatywy dla Niemiec został napadnięty chwilę po wyjściu z ratusza Bremy, gdzie brał udział w noworocznym przyjęciu dla osobistości lokalnego życia społeczno-politycznego.

Jak informuje policja, napaść zdarzyła się naprzeciw Teatru Bremeńskiego, przy pl. Goethego, około godz. 17.20. Uczestniczyło w niej co najmniej trzech zamaskowanych sprawców. Polityk został pobity do nieprzytomności m.in. przy użyciu drewnianego narzędzia, a następnie dotkliwie skopany. Gdyby nie interwencja dwóch pracowników budowlanych, napaść mogłaby się zakończyć śmiercią posła.

Polityk w ciężkim stanie trafił do szpitala, w którym pozostanie do końca tygodnia. Policja nadal poszukuje sprawców napaści, która ich zdaniem ma podłoże polityczne. – Jeżeli miejscowa policja ma jakieś powiązania z Zielonymi czy SPD, to będzie bardzo trudno znaleźć sprawców. Obawiam się, że w przyszłości może się pojawić więcej tego typu przypadków – mówi „Codziennej” Jan Bogatko, niemiecki korespondent Radia Wnetzawartość zablokowana

Autor: Paweł Kryszczak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->