Powrót Błaszczykowskiego

EKSTRAKLASA \ Kluby rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej i ogłosiły pierwsze transfery

numer 2224 - 10.01.2019Sport

Mimo wielkich problemów Wisły Kraków Jakub Błaszczykowski zadecydował się na powrót do zespołu Białej Gwiazdy. Wczoraj stawił się na pierwszym po zimowej przerwie treningu. Razem z nim zameldowali się niemal wszyscy piłkarze klubu, który nie płaci swoim zawodnikom.

Rozmowy z inwestorami, którzy chcą ratować Wisłę, trwają. Wiele wskazuje na to, że zadłużony klub jednak przystąpi do rozgrywek, choć nowy prezes Rafał Wisłocki ostrożnie ocenia szanse na występy w Ekstraklasie na 65 proc. W sprawach prawno-organizacyjnych pro bono pomaga mu były właściciel i prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski.

Dobrym prognostykiem dla Wisły jest też fakt, że chęć gry za darmo przez pół roku zgłosił Błaszczykowski. 105-krotny reprezentant Polski zaczął wczoraj treningi z krakowskim zespołem. Na stadion przyjechał razem ze swoimi kolegami z reprezentacji Polski – Pawłem Brożkiem i Marcinem Wasilewskim. Jeśli Wisła się uratuje, to Błaszczykowski zostanie. Jeśli nie, to poszuka nowego klubu – mówi się o amerykańskiej lidze MLS, Górniku Zabrze, a także Legii Warszawa.

Błaszczykowski byłby nie tylko wielkim wzmocnieniem sportowym, ale także wizerunkowym. Tak popularny i wyrazisty piłkarz mógłby przyciągnąć nowych inwestorów. Z jednym z nich, firmą Drutex, której okna reklamuje, już zresztą ponoć rozmawiał.

Reprezentacyjny pomocnik kilka dni temu rozwiązał kontrakt z Wolfsburgiem, w którego składzie nie mieścił się od początku sezonu. Po niemal 12 latach gry w Niemczech – z małą przerwą na występy we włoskiej Fiorentinie – zdecydował się na powrót do klubu, z którego wyjechał w 2007 r. do Borussii Dortmund. W Wiśle występował przez dwa sezony, rozgrywając 62 spotkania (strzelił trzy gole i miał 15 asyst).

Oprócz Wisły treningi rozpoczęły już niemal wszystkie zespoły Ekstraklasyzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->