Na stacjach Orlenu nadal będzie tanio

RYNEK \ Średnie ceny paliw w Polsce należą do najniższych w Europie

numer 2224 - 10.01.2019Gospodarka

Ceny paliw na stacjach benzynowych należących do PKN Orlen spadają od listopada i w najbliższych dniach paliwa powinny nadal tanieć – poinformował prezes koncernu Daniel Obajtek. Dodał, że jeśli sytuacja makroekonomiczna będzie sprzyjająca, to ta tendencja może się utrzymać w przyszłości.

Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego Orlen, powiedział PAP Biznes, że paliwa powinny nadal tanieć. – Ceny paliw na naszych stacjach systematycznie spadają od listopada. W najbliższych dniach należy się spodziewać dalszych obniżek – twierdzi szef PKN. Dodał, że jeśli sytuacja makroekonomiczna będzie sprzyjająca – chodzi o cenę ropy i kurs dolara do złotego – to ta tendencja utrzyma się też w przyszłości.

Według prezesa Orlenu wysoki popyt na olej napędowy w Polsce to wynik dynamicznego wzrostu gospodarki. – Na cenę diesla ma wpływ jego zwiększony import, gdyż nasze rafinerie już pracują na maksimum swoich mocy – wyjaśnia Obajtek. Okazuje się, że po trzech kwartałach 2018 r. polskie rafinerie miały jedynie 73 proc. udziału w zaspokajaniu krajowego popytu na olej napędowy.

– Dlatego dywersyfikujemy dostawy ropy i optymalizujemy koszty jej przerobuzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->