fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Rekordowo niski deficyt w 2018 r.

BUDŻET \ Minister finansów Teresa Czerwińska podtrzymuje wcześniejsze prognozy

numer 2224 - 10.01.2019Gospodarka

Rok 2018 zakończył się dla budżetu państwa deficytem, ale był on zdecydowanie poniżej 15 mld zł – powiedziała w środę minister finansów Teresa Czerwińska. Dodała, że pod względem wyników gospodarki, tempa wzrostu PKB, spadku stopy bezrobocia, tempa zatrudnienia czy wzrostu płac ubiegły rok można nazwać rekordowym.

Minister Czerwińska mówiła w środę podczas spotkania z dziennikarzami, że pod wieloma względami 2018 r. można nazwać rekordowym. – Mam tu na myśli wyniki gospodarki, tempo wzrostu PKB, spadek stopy bezrobocia, tempo zatrudnienia czy wzrost płac – wyjaśniła. – Rok ten również był bardzo dobry, także jeśli chodzi o wynik zarówno budżetu, jak i wynik sektora finansów publicznych – powiedziała. Dodała, że szacunki dotyczące wyniku budżetu państwa za grudzień zeszłego roku zostaną podane pod koniec stycznia br., a podsumowanie całego roku nastąpi później z powodu m.in. zwrotów i korekt.

– Możemy jedno już dzisiaj powiedzieć, że rok 2018 zakończyliśmy deficytem. Nie ma tu miejsca na żadne spekulacje. Jaka jest ostateczna wielkość tego deficytu, trudno w tej chwili dokładnie powiedzieć. Mówiłam w grudniu, że nie przekroczy on 15 mld złzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->