Kolejne zwłoki w domu lewicowego aktywisty

numer 2224 - 10.01.2019Świat

USA W domu znanego amerykańskiego działacza LGBT i sponsora Partii Demokratycznej Eda Bucka znaleziono zwłoki mężczyzny. To już druga tajemnicza śmierć w tym miejscu w ciągu ostatnich dwóch lat.

Ed Buck zasłynął pod koniec lat 80. kluczową rolą, jaką odegrał w usunięciu ze stanowiska republikańskiego gubernatora Arizony Evana Mechana. Po przeprowadzce do Hollywood w Kalifornii został lobbystą środowisk LGBT i sponsorem Partii Demokratycznej. Wpłacał pieniądze m.in. na kampanię Hillary Clinton i Baracka Obamy – łącznie ponad pół miliona dolarów.

Z informacji podanych przez świadków zdarzenia wynika, że mężczyzna, który zmarł w domu Eda Bucka, wszedł tam w poniedziałek kwadrans po północy. Na razie nie upubliczniono jego tożsamości i przyczyny śmierci. Adwokat Bucka powiedział jedynie, że zmarły był przyjacielem aktywisty, z którym znał się od 25 lat. – Uważamy, że to była przypadkowa śmierć – dodał. Policja po oględzinach opuściła dom Eda Bucka, nie dokonując zatrzymań.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że to już druga tajemnicza śmierć w apartamencie działacza. W lipcu 2017 rzawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->