fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Posłanka zostanie pociągnięta do odpowiedzialności

AFERA \ Scheuring-Wielgus kompromituje pracę parlamentarzystów

numer 2224 - 10.01.2019Polska

Joanna Scheuring-Wielgus może odpowiedzieć za wywieszenie plakatu na bramie bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela w Toruniu. Komendant główny policji zwrócił się do marszałka Marka Kuchcińskiego z wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie jej do odpowiedzialności. Poseł PiS Wiesław Krajewski w rozmowie z „Codzienną” ocenia decyzję komendanta policji jako słuszną, ponieważ jak każdego, posłów także dotyczy przestrzeganie prawa.

Joanna Scheuring-Wielgus w sierpniu ubiegłego roku umieściła plakat z napisem „Baby Shoes Remember – stop pedofilii” na bramie wejściowej toruńskiej bazyliki. Posłanka uczyniła to bez zgody zarządzającego tym miejscem i dlatego komendant główny policji zwrócił się do marszałka Kuchcińskiego z wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie jej do odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.

Dzwoniliśmy do posłanki Joanny Scheuring-Wielgus z prośbą o komentarz, ale posłanka odesłała nas do swojego Twittera. „Komenda główna zgłasza wniosek o zabranie mi immunitetu w związku z akcją #BabyShoesRemember. Jeśli mam być karana za to, że stoję po stronie ofiar, a nie sprawców i ujawniam przypadki księży pedofilów, to jestem z tego dumna. Z immunitetem czy bez, nie odpuszczę! – napisała.

Akcja „Baby Shoes Remember” powstała w Irlandiizawartość zablokowana

Autor: ADRIAN SIWEK


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->