Dobra decyzja dla polskich przewoźników

PRAWO \ Komisja transportu w PE odrzuciła niekorzystne przepisy pakietu mobilności

numer 2225 - 11.01.2019Gospodarka

Komisja transportu w Parlamencie Europejskim odrzuciła w czwartek niekorzystne dla Polski propozycje przepisów dotyczących przewoźników drogowych. – To głosowanie jest tylko pewnym etapem i nie kończy prac nad ostatecznym kształtem przepisów. Będziemy robili wszystko, aby te niekorzystne przepisy zablokować – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Wprowadzenie nowych przepisów pakietu mobilności, które mają objąć przewoźników drogowych regulacjami ws. delegowania pracowników, zaproponowała Komisja Europejska. Są one niekorzystne dla firm z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym z Polski, która ma jedną z największych flot transportowych w Unii Europejskiej. Według przeciwników tych propozycji są one protekcjonistyczne, bo wypychają te przedsiębiorstwa z rynków krajów Europy Zachodniej.

Komisja transportu odrzuciła jednak w czwartek niekorzystne dla Polski propozycje przepisów dotyczących przewoźników drogowych. Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, cieszą się także polscy europosłowie. – Wynik dzisiejszych głosowań jest korzystniejszy, aniżeli przewidywaliśmy to jeszcze wczorajzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->