Tym razem chwali nas Bank Światowy

numer 2225 - 11.01.2019GospodarkaPROGNOZY Bank Światowy podwyższył prognozę wzrostu PKB Polski na 2019 r. do 4,0 proc., z 3,9 proc. szacowanych w październiku ub.r. – Takie sygnały pokazują, że potencjał rozwojowy naszego kraju jest coraz bardziej dostrzegany na świecie – skomentował premier Mateusz Morawiecki.

PKB Polski w 2019 r. ma wzrosnąć o 4,0 proc., licząc rok do roku – prognozuje Bank Światowy. To więcej o 0,1 pkt proc., niż przewidywała wcześniejsza prognoza, z października 2018 r. To także więcej o 0,2 proc. od zapisów w projekcie tegorocznego budżetu, bowiem w dokumencie, nad którym trwają w Sejmie prace, rząd zapisał wzrost gospodarczy na poziomie 3,8 proc.

Na podniesienie przez BŚ prognoz dotyczących tegorocznego tempa rozwoju Polski zareagował premier Mateusz Morawiecki. „Cieszę się, że Bank Światowy docenia wzrost oraz dynamikę polskiej gospodarki. Takie sygnały płynące ze strony instytucji międzynarodowych pokazują, że potencjał rozwojowy naszego kraju jest coraz bardziej dostrzegany na świecie” – napisał szef rządu na Twitterze.

Bank Światowy prognozy wzrostu PKB Polski na 2020 r. pozostawił bez zmian – na poziomie 3,6 proc. rocznie. Spodziewa się natomiast, że w 2021 rzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->