fot. POOL New/Reuters

Mike Pompeo zapowiada ważną konferencję w Polsce

USA \ Amerykanie chcą zadbać o Bliski Wschód

numer 2226 - 12.01.2019Świat

Sekretarz stanu Mike Pompeo poinformował wczoraj w wywiadzie dla telewizji Fox News, że USA chcą w dniach 13–14 lutego zorganizować w Polsce konferencję dotyczącą Bliskiego Wschodu, która będzie dotyczyła głównie wpływów Iranu w regionie.

 

Zbierzemy kilkadziesiąt państw z całego świata. Będą się one koncentrować na stabilności, pokoju, wolności i bezpieczeństwie w regionie Bliskiego Wschodu, a ważnym tego elementem ma być zapewnienie, że Iran nie jest czynnikiem destabilizującym – powiedział Pompeo w Egipcie. Przebywał tam w ramach podróży po dziewięciu państwach bliskowschodnich, która ma na celu wyjaśnienie amerykańskiej polityki względem regionu. Jak zapowiedział sekretarz stanu, w konferencji udział mają wziąć państwa z Azji, Afryki, półkuli zachodniej, Europy i Bliskiego Wschodu.

Konferencja ma stanowić element amerykańskiej polityki wywierania presji na Iran. Rozpoczęła się ona po tym, jak zdecydowano się nie przedłużać z tym państwem umowy nuklearnej, czego efektem było ponowne nałożenie sankcjizawartość zablokowana

Autor: Paweł Kryszczak, Maciej Kożuszek


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->