Wzmożone kontrole pociągów podczas ferii

TRANSPORT \ Od kilku lat nieprawidłowości na kolei są na niskim poziomie

numer 2228 - 15.01.2019Gospodarka

Inspektorzy Urzędu Transportu Kolejowego rozpoczęli wzmożone kontrole pociągów. W trakcie ferii skontrolowanych będzie ponad 80 składów. Prowadzone są także działania edukacyjne. – W ramach akcji uczymy dzieci bezpiecznego zachowania w pociągach, na dworcach, w pobliżu torów i na przejazdach kolejowych – zaznaczył prezes UTK Ignacy Góra.W województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim rozpoczęły się ferie zimowe. Inspektorzy UTK, w ramach dodatkowych kontroli, w pierwszy dzień ferii sprawdzili m.in. pociąg PKP Intercity. Skład został skontrolowany przed wyruszeniem w trasę z Krakowa do Olsztyna.

Wzmożone kontrole, które dotyczą wszystkich przewoźników kolejowych, rozpoczęły się już w czasie świąteczno-noworocznym. W tym czasie inspektorzy UTK sprawdzili 59 pociągów. – Dodatkowe kontrole pociągów przeprowadzamy po to, by podróżni mieli pewność, że dojadą bezpiecznie i komfortowo do celu – powiedział Ignacy Góra, prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Kontrole UTK są niezapowiedziane i prowadzone przed wyruszeniem w trasę lub w trakcie jazdy pociąguzawartość zablokowana

Autor: Marek Wojciechowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się