Kościoły katolickie zagrożone atakiem

numer 2231 - 18.01.2019Świat

WIELKA BRYTANIA Co najmniej 15 kościołów katolickich w Anglii otrzymało listy z pogróżkami. W przynajmniej jednym grożono zamachem bombowym. – To przerażające. Nigdy w życiu nie przeżyłem czegoś podobnego – komentuje ksiądz Andrew Browne, proboszcz jednej z parafii. Kościoły otrzymały asystę policji na czas mszy.

Jak podaje brytyjski dziennik „The Times”, w jednym z ręcznie napisanych listów, który otrzymał 4 stycznia br. Andrew Browne, proboszcz kościoła St. Mary’s w Sheffield w północnej Anglii, było napisane: „Natychmiast przerwij wszystkie msze święte. Jeśli tego nie zrobisz, kościół zostanie wysadzony podczas nabożeństwa. Jeżeli będziesz kontynuował za zamkniętymi drzwiami, członkowie twojej parafii zostaną zadźgani nożami, jeden po drugim. Krew będzie na twoich rękach. Zostałeś ostrzeżony”.

– To przerażające. Nigdy w życiu nie przeżyłem czegoś podobnego. Konferencja Episkopatu napisała do nas, że podobne listy wysłano do 15 kościołów i parafii katolickich. Śledztwo trwa – opowiedział prasie ksiądz Browne.

Z powodu gróźb jedna ze szkół podstawowych w Sheffield postanowiła nie wysyłać swoich uczniów na mszę świętą w uroczystość Objawienia Pańskiegozawartość zablokowana

Autor: Wojciech Zdrojkowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama