Prokurator wyjaśnia ciemne interesy

AFERA \ Przymusowa hipoteka na domu Neumanna

numer 2236 - 24.01.2019Polska

Szef klubu parlamentarnego PO-KO poseł Sławomir Neumann dwa miesiące temu usłyszał zarzuty. Teraz ustanowiono przymusową hipotekę na nieruchomościach należących do polityka. Kwota: 500 tys. zł. – W celu zabezpieczenia przyszłych kar – tłumaczy „GPC” prokurator Tomasz Czułowski.

 

Śledztwo Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze dotyczy wydarzeń z czasów, gdy rządziła koalicja PO-PSL, a Sławomir Neumann był wiceministrem zdrowia.

Wcześniejsze postępowanie prokuratury w Warszawie zakończono umorzeniem i nikt nie poniósł odpowiedzialności za skandal związany z kontraktem dla prywatnej kliniki okulistycznej. Dopiero teraz afera jest drobiazgowo wyjaśniana. „Efektem działań ówczesnego wiceministra było osiągnięcie korzyści majątkowych w wysokości 13,5 miliona złotych przez warszawską klinikę medyczną, która bezprawnie pobierała od pacjentów opłaty za zabiegi finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia” – podała Prokuratura Krajowa w kwietniu 2018 r., gdy sporządzono wniosek o uchylenie immunitetu Neumannowi. „Mimo wykrytych nieprawidłowości Narodowy Fundusz Zdrowia – wskutek nacisków wiceministra Neumanna – wycofał się z wypowiedzenia klinice kontraktu”zawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Broński


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama