Teraz celem Liga Mistrzów

Transfery \ Krzysztof Piątek, najdroższy polski piłkarz w historii, został wczoraj oficjalnie zaprezentowany przez Milan

numer 2237 - 25.01.2019Sport

Jeszcze nigdy polski piłkarz nie trafił w tak młodym wieku do tak wielkiego klubu od razu w roli gwiazdy. 23-letni Krzysztof Piątek został wczoraj oficjalnie zaprezentowany jako nowy środkowy napastnik AC Milan. Przedstawili go kibicom dwaj wielcy w przeszłości piłkarze – Paolo Maldini i Brazylijczyk Leonardo.

Piątek chciał grać z najbardziej prestiżowym dla napastnika numerem dziewięć, ale zagra z 19. Do zmiany nakłonili go... najważniejsi ludzie w Milanie. Dziewiątka od wielu sezonów uchodzi w Milanie za numer przeklęty, którego ciężaru nie udźwignęło kilku znanych napastników – ostatnio Argentyńczyk Gonzalo Higuain, który dwa dni temu podpisał kontrakt z Chelsea Londyn.

– Czemu Krzysiek nie ma dziewiątki? Wbrew temu, co mówicie, nie chodziło o przesądy. Nie patrzymy w przeszłość. Po prostu zdecydowaliśmy się na ten numer, Krzysiek to zaakceptował. 19 też ma w sobie 9 – tłumaczył wczoraj dyrektor sportowy Milanu Leonardo, ale mało kto w te zapewnienia wierzył.

Piątek na wczorajszej konferencji wypadł bardzo dobrze. Mówił spokojnie i sensownie. Jego angielski został przez komentatorów oceniony bardzo dobrze. W czasie prezentacji Piątek spojrzał na jednego z dyrektorów Paolo Maldiniego i przyznał, „że to zaszczyt siedzieć koło takiej legendy”, na co siedzący po drugiej stronie Polaka Leonardo zapytał: „A co ze mną? Po chwili wszyscy się śmiali, a Polak wyściskał Brazylijczyka.

– Jak się zmieniło moje życie? Zawsze wierzę w siebie. Chciałem się pokazać z dobrej strony w Serie A, przychodząc do Genui. Ważne jest dla mnie zdobywanie bramek. Nic się nie zmieniło w moim życiu, jestem tą samą osobą – rozpoczął swoją wypowiedź na konferencji prasowej Piątek.

Następnie dziennikarze zapytali go o zdjęcie, które obiegło wczoraj internetzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się