Kolęda jest dobra na wszystko

RELACJA \ Kolędowanie z redakcjami „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”

numer 2237 - 25.01.2019Kultura

Jan Pietrzak, Paweł Piekarczyk, Dominika Świątek i Leszek Czajkowski, Bożena i Lech Makowieccy oraz Bartek Kurowski kolędowali z nami w Hybrydach. Zaproszenie do wspólnego śpiewania przyjęła także Alicja Węgorzewska-Whiskerd. – Dopóki śpiewamy kolędy, dopóty żyje w nas polskość – mówił ze sceny redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz.

Całe Hybrydy wypełnione były gośćmi, którzy przybyli, by kolędować z redakcjami „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”. Śpiewali z nami parlamentarzyści, kluby „GP” z Gdańska, Braniewa, Wejherowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Nowego Dworu Mazowieckiego i Warszawy oraz nasi liczni sympatycy. Spotkanie fenomenalnie poprowadziła Dominika Figurska.

– Kolęda to modlitwa, ale też taka polska pieśń patriotyczna. Kolędy wpisały się w te najlepsze oraz najtrudniejsze czasy polskiej historii. Są tęsknotą za wolnością, za Zbawicielem, który przynosi wolność, ale też za światem, który jest trochę lepszy od tego, jaki zwykle oglądamy za oknem – powiedział podczas spotkania Tomasz Sakiewicz. Redaktor naczelny podkreślił, że siły kolęd zazdroszczą nam inne narody. – Oni mają swoje pieśni, które my czasem tłumaczymy i śpiewamy, ale żaden inny naród nie miał takiej siły wynikającej z Bożego Narodzenia i z kolęd. Jest wiele powodów, dla których Polska potrafiła stworzyć coś tak niezwykłego – wielkie dzieło sztuki, które propagują miliony ludzi. Dopóki śpiewamy kolędy, dopóty żyje w nas polskość – mówił Sakiewiczzawartość zablokowana

Autor: Anna Krajkowska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się