Premier spotkał się z szefem Apple

WEF 2019 \ Pracowity dzień Mateusza Morawieckiego w Davos

numer 2237 - 25.01.2019Gospodarka

Podczas drugiego dnia pobytu na World Economic Forum w Davos premier Mateusz Morawiecki spotkał się m.in. z szefem firmy Apple Timem Cookiem, a także z ministrem gospodarki i finansów Francji Bruno Le Maire’em. Wcześniej odwiedził pawilon Polski Dom, w którym zapewnił dziennikarzy, że Polska jest przygotowana na brexit lepiej niż wiele innych państw.

Maraton – tak można nazwać ciąg spotkań, które odbył wczoraj szef polskiego rządu na Światowym Forum Gospodarczym. Dzień rozpoczął od wizyty w Polskim Domu, pawilonie, który uruchomiono w Davos z inicjatywy PZU i Banku Pekao SA. Spotkał się tam z rumuńską wicepremier Aną Birchall, która wzięła udział w debacie na temat rosnących wyzwań cyfrowych w Europie Środkowej.

Bezpośrednio po tym spotkaniu Morawiecki spytany przez dziennikarzy o brexit stwierdził, że Polska jest przygotowana na taką ewentualność lepiej niż wiele innych państw. – Jednym z zabezpieczeń zawsze jest polityka monetarna, która u nas jest prowadzona inaczej niż w Europejskim Banku Centralnym czy innych regionach świata – zaznaczył premier.

– Jest wiele banków centralnych na świecie, które mają stopy na poziomie zerowym, blisko zera lub na poziomie ujemnymzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się