fot. WIkipedia/d

Black hawki dla polskiej armii

ZBROJENIA \ Siły specjalne z nowym sprzętem

numer 2237 - 25.01.2019Polska

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że zakłady lotnicze w Mielcu dostarczą cztery śmigłowce Black Hawk dla wojsk specjalnych. Umowa zostanie podpisana w piątek. Ponadto w siedzibie Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA w Warszawie odbyło się spotkanie dotyczące realizacji programów obrony przeciwrakietowej Wisła i Narew.Piątek przyniesie kolejne dobre wieści dla Sił Zbrojnych. Będę miał zaszczyt podpisać umowę na cztery nowe śmigłowce Black Hawk dla Wojsk Specjalnych wyprodukowane przez Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu” – poinformował na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Umowa dotyczyć będzie pierwszej partii helikopterów.

W programie I Polskiego Radia szef MON podkreślił, że ważne jest, aby Wojsko Polskie było wyposażone w nowoczesny sprzęt, ale najważniejsze jest to, żeby był on produkowany w naszym kraju, ponieważ tworzy to miejsca pracy dla polskich pracowników. Mariusz Błaszczak ocenił, że poprzednia koncepcja zakupu kilkudziesięciu śmigłowców w różnych wariantach, wykorzystujących wspólną platformę, była zła.

– PZL Mielec to dobre zakłady, produkt też jest sprawdzony w ponad 30 krajach na polu walki. To gwarancja tego, że Wojsko Polskie będzie korzystało z nowoczesnego sprzętu – tłumaczył w radiowej Jedynce minister obrony narodowej. Dodał, że to pierwszy etap pozyskiwania helikopterów dla armii i że w planach jest również zakup maszyn przeznaczonych dla Marynarki Wojennej oraz śmigłowców szturmowych, które miałyby zastąpić wysłużone posowieckie Mi-24zawartość zablokowana

Autor: ADRIAN SIWEK


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się