Haniebna grafika z Poznania

numer 2237 - 25.01.2019Polska

MOWA NIENAWIŚCI Od kilku dni po portalach społecznościowych krąży skandaliczna grafika, przedstawiająca nóż, w którego rękojeści „ukryty” jest profil twarzy Jarosława Kaczyńskiego. Okazuje się, że autor plakatu Szymon Szymankiewicz to pracownik Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Według oświadczenia rektora uczelni jedyną konsekwencją dla Szymankiewicza będzie... odsunięcie go od moderowania strony internetowej placówki: The Culture of the Poster.

Jak już informowaliśmy na łamach Niezależnej.pl, mimo licznych apeli i próśb, które pojawiły się wraz z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, nie ustają próby podgrzewania emocji i politycznego sporu. Przejawem tego jest także skandaliczna grafika, która od kilku dni krąży w mediach społecznościowych.

Jej autorem jest Szymon Szymankiewicz, pracownik poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Mężczyzna wydał w tej sprawie oświadczenie, jednak plakat wciąż widnieje na jego profilu na portalu społecznościowym.

Autor grafiki twierdzi, że nie jest ona przejawem mowy nienawiści, a ma jedynie... skłaniać do refleksjizawartość zablokowana

Autor: Iggys


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się