Adamowicz mówi o mężu i atakuje PiS

numer 2240 - 29.01.2019Polska

MOWA NIENAWIŚCI Prezydent Gdańska został pochowany 10 dni temu. W tym czasie wdowa po Pawle Adamowiczu zdążyła udzielić kilku wywiadów. W każdym z nich Magdalena Adamowicz bezpardonowo atakowała polityków partii rządzącej i media publiczne. Zadeklarowała jednoczesnie, że nie żywi nienawiści do mordercy męża.

W niedzielny wieczór 13 stycznia doszło do zbrodni. W Gdańsku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaatakowany został prezydenta miasta Paweł Adamowicz. Stefan W. – kryminalista, który zaledwie miesiąc wcześniej wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za napady na placówki bankowe – zadał ciosy nożem. Ciężko ranny Adamowicz trafił do szpitala. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy zmarł na drugi dzień. Po tragedii padło wiele apeli o zmianę jakości debaty publicznej, walkę z mową nienawiści, uszanowanie żałoby.

W sobotę 19 stycznia Paweł Adamowicz został pochowany w bazylice Mariackiej w Gdańsku. Już po trzech dniach po pogrzebie wdowa Magdalena Adamowicz udzieliła wywiadu portalowi Onet.pl, ale wcześniej zapowiedziała, że żałobna cisza nie oznacza milczenia. I nie zamierza milczeć. Wręcz przeciwnie. W ostatnim tygodniu często mówiła o polityce. W rozmowie z Onetem zaatakowała PiS, TVP, a nawet Kościół. „Dużo jest dziś nienawiści” – mówiłazawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Broński


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama