Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ceny rosną lawinowo

Dodano: 31/01/2019 - numer 2242 - 31.01.2019
Grodziski magistrat otworzył ofertę przetargu na obsługę odbioru odpadów od marca do końca czerwca tego roku. Swoją ofertę złożyła jedna firma – Jarper, czyli ta, która do tej pory świadczyła w gminie te usługi. Ich oferta jednak znacznie przekracza oczekiwania ratusza. Nowe stawki za odbiór odpadów w gminie Grodzisk zaczną obowiązywać od 1 lutego. Zmianie uległy także frakcje segregacji odpadów. Do tej pory śmieci były dzielone na 3 frakcje, zaś od nowego roku na 5 frakcji. Za odpady komunalne zbierane w sposób selektywny mieszkańcy zapłacą 19 zł od jednej osoby, zaś za odpady zmieszane trzeba będzie zapłacić za jednego członka gospodarstwa domowego 29 zł. Władze gminy tłumaczą, że na wzrost cen ma wpływ ogólna sytuacja związana z odbiorem odpadów na Mazowszu. Jak twierdzą, likwidacja
     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze