Odpowiedź na amerykańskie sankcje

Numer 249 - 04.07.2012Świat

ROSJA W parlamencie pojawił się projekt prawa, które będzie odpowiedzią na „ustawę Magnickiego”. Ponieważ Amerykanie mają zamiar m.in. blokować konta i majątki urzędników oskarżanych o naruszanie praw człowieka, Duma zamierza... zakazać urzędnikom posiadania majątków za granicą.
Deputowani rządzącej Jednej Rosji uważają, że należy pozbawić Amerykanów możliwości wpływu na rosyjskich urzędników.
– Nasza odpowiedź jest bezmyślna w swojej asymetryczności – już podsumował projekt jeden z rosyjskich ekspertów ekonomicznych.
Projekt poprawek do ustawy o służbie państwowej zakłada, że urzędnicy, którzy nie pozbędą się majątków za granicą, zostaną zwolnieni. – Jak to zostanie przyjęte, to będzie bomba! – powiedział związany z demokratyczną opozycją deputowany Giennadij Gudkow. Za popieranie antykorupcyjnych inicjatyw przywódcy opozycji Aleksieja Nawalnego jego samego władze usiłują pozbawić majątku – ale w Rosji. Gudkow przewiduje jednak, że poprawki „rozpłyną się we mgle” jeszcze na etapie omawiania w parlamentarnych komisjach. Tym bardziej że pojawiają się propozycje, by i samym deputowanym zakazać posiadania zagranicznych majątków. A do tego parlament na pewno nie dopuścizawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama