Pomagaj pomagać

WYWIAD \ Z MARCINEM RÓŻALSKIM rozmawia KRZYSZTOF OLIWA

numer 2243 - 01.02.2019Sport

W mojej fundacji troszczymy się o 30 koni, 10 kotów, 6 psów, 4 świnie, 3 kozy i owce, a to generuje duże koszty. Zarabiając tylko na swoje zwierzęta, nie pomogę gdzieś indziej, dlatego liczymy na wsparcie ludzi dobrej woli – mówi w rozmowie z „Codzienną” legendarny zawodnik kickboxingu.

Jesteś twarzą turnieju w wadze królewskiej K1 federacji DSF. Co to oznacza?

To wielkie wyróżnienie i uznanie moich zasług dla kickboksingu.

To także szansa, żeby wspomóc Twoją fundację Pomagaj Pomagać. Podczas całego trwania turnieju będzie możliwość licytowania pasa DSF pokrytego sztabkami złota.

Każda fundacja istnieje dzięki dobroczyńcom. To normalne, że pomagamy też za własne pieniądze. Gdybyśmy zajmowali się dwoma końmi i trzema psami, to nie byłoby problemu, zarobilibyśmy na to. Ale my troszczymy się o 30 koni, 10 kotów, 6 psów, 4 świnie, 3 kozy i owce, a to generuje duże koszty. Zarabiając tylko na swoje zwierzęta, nie pomogę gdzieś indziej, dlatego liczymy na wsparcie ludzi dobrej woli. Przekazany na licytację pas to coś wielkiego. To ukoronowanie moich zasług dla kickboxingu, ale to tylko rzecz. Mam to w sercu, nie potrzebuję kolejnego przedmiotu, żeby zaspokajać swoje ego. Dla kolekcjonerów czy fanów kickboxingu to będzie fajny gadżet, bo przypomina on mistrzowskie pasy DSF.

Zwycięzca licytacji będzie miał także okazję spędzenia weekendu razem z Tobą w Różalowie, jak potocznie mówi się o miejscu, gdzie mieszkasz. Jakie przewidujesz atrakcje?

Jak ktoś zechce potrenować, potrenujemy. Napić się wódki, napijemy, jeśli nie będzie to kolidowało z moimi obowiązkami. Popracować ze zwierzętami, popracujemy. Na pewno będzie to udany weekend.

Finał licytacji odbędzie się przy okazji finału turniejuzawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się