Cyfrowy przedsiębiorca

INNOWACJE \ Dzięki cyfryzacji polskie firmy działają szybciej i efektywniej

numer 2243 - 01.02.2019Gospodarka

Ponad siedem milionów użytkowników skorzystało w ubiegłym roku z portalu Biznes.gov.pl, który umożliwia przedsiębiorcom załatwienie online ponad 300 różnych procedur, dotyczących zakładania i prowadzenia firmy. W Polsce proces cyfryzacji przebiega dwukrotnie szybciej niż w największych krajach Europy.

Nie można mówić o konkurencyjnej gospodarce opartej na innowacjach, bez umożliwienia przedsiębiorcom szybkiego i wygodnego dostępu do cyfrowych usług państwa. Cyfryzacja przełoży się na szybkość i efektywność działania naszych firm, a tym samym pozwoli na stabilny rozwój polskiej gospodarki – powiedział Tadeusz Kościński, wiceminister przedsiębiorczości i technologii, na spotkaniu podsumowującym trzy lata rozwijania projektu Biznes.gov.pl.

Celem prowadzonego przez resort przedsiębiorczości i technologii portalu Biznes.gov.pl jest pomoc w realizacji spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności. W serwisie dostępne są m.in. opisy urzędowych usług oraz gotowe formularze. Dzięki serwisowi osoby prowadzące firmę mogą składać wnioski do instytucji państwowych drogą elektroniczną, a także załatwiać swoje biznesowe sprawy przez internetzawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się