Nowela wzmocni wielką płytę

numer 2243 - 01.02.2019Gospodarka

WSPARCIE Przygotowywane przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zmiany w ustawie o termomodernizacji i remontach umożliwią publiczne dofinansowanie dodatkowych wzmocnień budynków z wielkiej płyty przy okazji ich termomodernizacji.

W swoich instrumentach wsparcia budownictwa mieszkaniowego resort dysponuje Funduszem Termomodernizacji i Remontów. Chce go wykorzystać nie tylko do termomodernizacji, ale także do wzmocnienia połączeń płyty trójwarstwowej. Przy termomodernizacji premia wynosi 16 proc. Według pomysłu MIiR przy wzmocnieniu połączeń w ramach wielkiej płyty ta premia ma wynieść 50 proc.

– Przygotowujemy nowelizację ustawy termomodernizacyjnej, która wprowadzi 50-proc. premię na wzmocnienie połączeń warstw w płytach wielowarstwowych. Liczę, że zmian w ustawie dokonamy w pierwszej połowie tego roku, tak aby od drugiej połowy roku można było korzystać z dodatkowego wsparcia – powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Wiceminister podał badania Instytutu Techniki Budowlanej, z których wynika, że wszystkie budynki z wielkiej płyty są bezpiecznezawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama