Latem ruszy Platforma Żywnościowa

numer 2243 - 01.02.2019Gospodarka

ROLNICTWO Rozpoczęły się prace nad Platformą Żywnościową. – To będzie giełda do handlu produktami rolnymi – powiedział szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że już w te żniwa ruszy przynajmniej jej pilotaż i rolnicy będą mogli łatwiej sprzedawać płody. Platforma Żywnościową jest jednym z projektów ujętych w rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

W projekcie elektronicznej platformy obrotu towarami rolnymi uczestniczą Giełda Papierów Wartościowych (GPW), Towarowa Giełda Energii (TGE) i Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych (IRGiT). – Posiadamy niezbędne zaplecze technologiczne oraz doświadczenie w prowadzeniu obrotu instrumentami na rynku finansowym, a także towarowym, dlatego też jesteśmy przygotowani do prowadzenia pionierskiego projektu uruchomienia Platformy Żywnościowej – powiedział prezes GPW Marek Dietl. – Zdajemy sobie sprawę z wymiaru projektu, który ujęty został w strategicznych dokumentach rządowych – dodał Dietl.

Zdaniem Izabeli Olszewskiej z zarządu GPW projekt Platformy Żywnościowej przyczyni się do stworzenia nowych impulsów rozwojowych dla sektora rolno-spożywczego w Polscezawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama