fot. Jan Środa/Gazeta Polska

Polska wśród liderów wzrostu w Europie

ROZWÓJ \ GUS podał, że PKB Polski zwiększyło się w 2018 r. o 5,1 proc.

numer 2243 - 01.02.2019Gospodarka

Według wstępnych szacunków Głównego Urzędu Statystycznego wzrost gospodarczy w Polsce w 2018 r. wyniósł 5,1 proc. – To jeden z najlepszych wyników w Europie – oceniła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. – To najwyższe tempo wzrostu od 2007 r. – podkreśliła minister finansów Teresa Czerwińska.

Polska gospodarka wciąż w czołówce. Po bardzo dobrym 2017 r. 2018 r. był jeszcze lepszy. Według wstępnych szacunków GUS, wzrost gospodarczy wyniósł 5,1 proc. To jeden z najlepszych wyników w Europie – powiedziała minister Emilewicz. Zaznaczyła, że solidne fundamenty polskiej gospodarki okazały się odporne na pogarszająca się sytuację w naszym najbliższym otoczeniu. – Chodzi o większe od oczekiwano spowolnienie gospodarcze w strefie euro, w szczególności w Niemczech czy o narastającą niepewność związaną ze sposobem, w jaki Wielka Brytania opuści Unię Europejską – dodała szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii.

Zdaniem minister finansów Teresy Czerwińskiej, 2018 r. przyniósł dalsze przyspieszenie tempa wzrostu realnego PKB w Polsce do 5,1 proc. z 4,8 proc. zanotowanych rok wcześniej. – To najwyższa dynamika od 2007 rzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama