Znowu jedziemy na Węgry

numer 2243 - 01.02.2019Polska

WAŻNE INFORMACJE Kluby „Gazety Polskiej” organizują w dniach 14–17 marca br. już po raz siódmy Wielki Wyjazd na Węgry. Będziemy uczestniczyli w węgierskim święcie narodowym. Zapraszamy wszystkich Polaków i organizacje patriotyczne do przyłączenia się do nas. Prosimy powiadomić znajomych i przyjaciół. Zabierzcie polskie flagi.

Pierwszy wyjazd odbył się w 2012 r., w którym przypadło apogeum ataku na rząd Viktora Orbána i jego reformy. Przewodniczący KE José Barroso mówił wówczas o zagrożeniu demokracji na Węgrzech, nie wspominając, co mówił poprzednik Orbána, premier Ferenc Gyurcsány na węgierskich taśmach prawdy: „Kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem”. Po zmianie władzy Węgrzy byli osamotnieni w Europie i kluby „GP” zorganizowały wyjazd, aby ich wesprzeć. Pojechało 10 tys. Polaków. Kiedy w Polsce ujawniono nasze taśmy prawdy, m.in. słowa Bartłomieja Sienkiewicza: „Ch…, d… i kamieni kupa”, Polacy odrzucili rząd PO-PSL. Po przejęciu władzy przez PiS Polskę zaatakowano, jak wcześniej Węgry. Viktor Orbán i węgierscy przyjaciele wsparli nas i co roku przyjeżdżają do Polski na Święto Niepodległości. Znowu jedziemy do Budapesztu. Jak powiedział parę lat temu w Budapeszcie red. Tomasz Sakiewicz: „Nadchodzi nasz czas – czas wolnych narodów”.

Wyjazd planowany jest 14 marca z Warszawy i Krakowa wynajętym pociągiem PKP Intercity z miejscami siedzącymi i wagonami sypialnymi. Do Budapesztu przyjedziemy 15 marca rano. Z dworca autobusami pojedziemy do hoteli. Oficjalne uroczystości z udziałem Viktora Orbána odbędą się 15 marca. Złożymy kwiaty przed pomnikiem Józefa Bema i pomnikiem Męczenników Katynia w Budapeszciezawartość zablokowana

Autor: Paweł Tunia


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się