Będzie odszkodowanie za krzywdy?

numer 2243 - 01.02.2019Polska

HISTORIA W czwartek przed Sądem Okręgowym w Nowym Sączu zakończył się proces o zadośćuczynienie za krzywdy wyrządzone przez system totalitarny dla Zbigniewa Kurasia, syna legendarnego Józefa Kurasia ps. Ogień.

Proces rozpoczął się 30 listopada 2017. Tego samego dnia został on odroczony do uzyskania dalszych dowodów. W czwartek proces zakończono. Mecenas Anna Bufnal reprezentująca Zbigniewa Kurasia poinformowała, że sąd otrzymał komplet materiału dowodowego i wszystkie okoliczności istotne dla rozstrzygnięcia sprawy zostały w pełni wyczerpane. – Teraz pozostaje nam jedynie czekać na rozstrzygnięcie. Z uwagi na okoliczność, iż sprawa odbywa się za drzwiami zamkniętymi, jesteśmy ograniczeni możliwościami wypowiadania się w tej sprawie – oświadczyła.

Józef Kuraś podczas kampanii wrześniowej 1939 r. był podoficerem Wojska Polskiego, walczył z jednostkami niemieckimi i słowackimi. Został żołnierzem Organizacji Orła Białego i ZWZ. W 1941 r. związał się z regionalną organizacją o nazwie Konfederacja Tatrzańska. W czerwcu 1943 r. Niemcy zamordowali jego żonę, 2,5-letniego syna oraz ojca, po czym podpalili zabudowaniazawartość zablokowana

Autor: Adrian Siwek


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się