„Jurny Stefan” i trzech biznesmenów

AFERA \ Kłopoty Stefana Niesiołowskiego

numer 2243 - 01.02.2019Temat Dnia

Wczoraj funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech biznesmenów – Bogdana W., Wojciecha K. i Krzysztofa K. Mieli oni wręczać łapówki Stefanowi Niesiołowskiemu (PSL-UED). Załatwiali również politykowi prostytutki – 29 razy w okresie od 2013 do 2015 r. – i nadali mu nawet pseudonim „Jurny Stefan”. Wczoraj Prokuratura Krajowa złożyła do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Niesiołowskiemu.

O tym, że Stefan Niesiołowski jest rozpracowywany przez służby, pisaliśmy już na łamach „Codziennej” w 2016 r. Wtedy już ujawniliśmy, że są nagrania, na których widać polityka PSL-UED, a w przeszłości wicemarszałka Sejmu z ramienia PO, odbierającego od biznesmena reklamówkę. Ustalono wtedy, że tego dnia księgowa zarejestrowała wypłaty z firmowego konta dwa razy po 20 tys. zł. Wtedy jednak brakowało dowodów, aby połączyć oba wątki. Te cały czas były jednak zbierane. Wczoraj Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzech biznesmenów Bogdana W., Wojciecha K. i Krzysztofa K.

„Do zatrzymań doszło w Łodzi i Konstantynowie Łódzkim. Śledztwo prowadzone przez CBA wykryło, że zatrzymani wręczali korzyści posłowi na Sejm RP. W zamian otrzymywali intratne kontrakty w spółkach skarbu państwa. To niejedyne profity, jakie osiągnęli. Na ich rzecz zapadały także korzystne decyzje podejmowane w samorządzie łódzkim i innych instytucjach publicznych. Funkcjonariusze CBA przeszukali mieszkania przedsiębiorców, tam zabezpieczyli materiały, które będą dowodem w sprawie” – napisało w komunikacie Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Szybko wyjaśniło się, o którego polityka chodzi. Ustalono również, że w sprawie pojawia się wątek obyczajowy. Portal TVP.Info podał, że biznesmeni urządzali Stefanowi Niesiołowskiemu schadzki z prostytutkami. Polityk mający dziś 75 lat korzystał z takich usług 29 razy. – Proceder odbywał się w mieszkaniu w Łodzi, należącym do biznesmenów. Do spotkań z kobietami dochodziło od stycznia 2013 do końca 2015 rzawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się