Najnudniej w historii

Super Bowl \ New England Patriots wygrali z Los Angeles Rams

numer 2246 - 05.02.2019Sport

Show fantastyczny, jak nigdy wcześniej. Poziom sportowy – najgorsze Super Bowl ostatnich lat. Takie komentarze można przeczytać po zakończeniu finałowego meczu ligi futbolu amerykańskiego NFL, który zakończył się wczoraj w środku nocy. Zespół New England Patriots zdobył szósty tytuł w historii, pokonując na stadionie w Atlancie walczących o drugi tytuł Los Angeles Rams 13:3.

Triumf doświadczenia nad młodzieńczą fantazją – tak jednym zdaniem można podsumować tegoroczny finał. Patriots to drużyna 66-letniego trenera Billa Belichicka i 41-letniego rozgrywającego Toma Brady’ego. Szkoleniowiec Rams Sean McVay ma 33 lata, a quarterback Jared Goff – 24. Nigdy wcześniej w Super Bowl różnice wieku między najważniejszymi postaciami obu ekip nie były tak duże.

Jednak nie było to wielkie widowisko. Szesnaście zdobytych punktów przez oba zespoły to najgorszy wynik w historii finałów NHL. Poprzedni rekord 21 pkt przetrwał aż 46 lat. Nudy na boisku spowodowały, że więcej niż o sporcie dyskutowano po meczu o występach artystycznych i reklamach wyświetlanych w przerwie meczu.

W finale w ogóle nie było widać, że w sezonie zasadniczym „Barany” miały drugi najlepszy atak w lidze. Sztab Patriotów doskonale rozpracował ich schematy ofensywne. Długo świetnie grała też defensywa Rams i w efekcie po pierwszej połowie było tylko 3:0 dla Patriots. To był najniższy wynik do przerwy od 1975 r. i raczej marny powód do chluby dla graczy obu ekip.

Rams zdołali wyrównać w trzeciej kwarcie za sprawą kopnięcia z aż 53 jardów (48,5 m) Grega Zuerleina. W historii Super Bowl tylko raz oglądano udane kopnięcie z większej odległości – w 1994 r. z 54 jardów (49,4 m)