Liga coraz bardziej cudzoziemska

Ekstraklasa \ Mnóstwo zmian w składach zespołów, które jutro rozpoczynają rundę wiosnną

numer 2248 - 07.02.2019Sport

Piłkarze ekstraklasy jutro wracają na boiska. Przerwa zimowa szybko minęła, sezon też długo nie potrwa, bo mistrza Polski poznamy już w połowie maja. Niestety, zimą ligę opuściło kilku kolejnych utalentowanych Polaków, a ich miejsce zajęli w większości nie najmłodsi już piłkarze z zagranicy. Rekordziści, Jagiellonia Białystok i Zagłębie Sosnowiec, sięgnęli zimą po kolejnych sześciu pilkarzy zagranicznych.

Zimowa przerwa trwała zaledwie 47 dni i była chyba najkrótszą w historii. Ligowcy grają w takim tempie, bo już pod koniec maja w Polsce rozpocynają się mistrzostwa świata juniorów do lat 20 z udziałem naszej reprezentacji. Chwilę później nasza młodzieżówka zagra w finałach mistrzostw Europy do lat 21. Nasza najzdolniejsza młodzież zostanie więc pokazana całemu światu.

Można się z tego cieszyć, ale jest to też powód do zmartwienia. Ekstraklasę co okienko opuszczają najzdolniejsi polscy piłkarze. Tak było także zimą. Wiosną na boiskach ligowych nie będziemy już oklaskiwali reprezentanta Polski Damiana Szymańskiego, który z Wisły Płock przeniósł się do zespołu rosyjskiej Priemjer-Ligi – Achmata Grozny. Dwóch młodych graczy sprzedała Jagiellonia: Przemysława Frankowskiego do Chicago Fire i Karola Świderskiego do PAOK Saloniki. Trzech kolejnych młodzieżowcow trafiło do Włoch: Sebastian Walukiewicz z Pogoni Szczecin do Cagliari, Szymon Żurkowski z Górnika Zabrze do Fiorentiny, a Filip Jagiełło z Zagłębia Lubin do Genui. Całą trójkę wiosną będziemy jednak oglądali na polskich boiskach, do Serie A przeniosą się dopiero w lipcuzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się