fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Musimy odbudować zaufanie do polskiej żywności

ROLNICTWO \ Inspektorzy z Komisji Europejskiej zakończyli w piątek kontrolę ubojni

numer 2250 - 09.02.2019Gospodarka

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że po incydencie z nielegalnym ubojem krów potrzebne jest odbudowanie zaufania do polskiej żywności. – Obecnie odbywa się hejt na naszą żywność – stwierdził. Rada Towarzystwa Ekonomistów Polskich ostrzega, że konsumenci w UE mogą ograniczyć kupno produktów spożywczych pochodzących z Polski.

Przebywający od poniedziałku w Polsce inspektorzy Komisji Europejskiej zakończyli w piątek kontrolę ubojni, która miała na celu sprawdzenie, czy przestrzegane są unijne procedury weterynaryjne. Do wizytacji doszło po ujawnieniu jednego przypadku nielegalnego uboju krów bez nadzoru weterynaryjnego w rzeźni w powiecie Ostrów Mazowiecka. Wyniki kontroli unijni inspektorzy przedstawią w ciągu miesiąca.

– Nie mam sygnałów od audytorów Komisji Europejskiej, by coś dramatycznego zostało przez nich dostrzeżone podczas kontroli w naszych ubojniach, a byli wszędzie – poinformował w piątek minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że inspektorzy przejrzeli wszystkie procedury i sami wybrali zakłady, które odwiedzilizawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się