Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Najgorsza plaga Europy

Dodano: 06/07/2012 - Numer 251 - 06.07.2012
Już 25 mln mieszkańców Unii Europejskiej nie ma pracy. Nigdy wcześniej w Unii nie było tak wielu bezrobotnych. W samej tylko strefie euro w ciągu roku ich liczba wzrosła o ponad 1,8 mln. Szczególnie dramatyczne rozmiary przybiera bezrobocie wśród młodych. Sytuacja jest wyjątkowo trudna, bo nikomu dziś nie zależy na tym, aby zająć się problemami młodego pokolenia, ani w Unii, ani w Polsce. Dziś wzrost PKB jest ważniejszy niż człowiek. Tymczasem bezrobocie, zwłaszcza wśród młodych, powoduje straszliwe skutki; biedę, frustrację, pogłębia poczucie społecznego wykluczenia. Ludzie narażeni na duże ryzyko utraty pracy i brak perspektyw jej znalezienia nie decydują się na zakładanie rodzin, nie planują dzieci. To powoduje kryzys demograficzny. Tymczasem zamiast ułatwiać start zawodowy młodym,
     

24%
pozostało do przeczytania: 76%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze