Strategia dla dronów jeszcze w tym roku

numer 2250 - 09.02.2019Gospodarka

TECHNOLOGIE Prawdopodobnie jeszcze w tym roku rząd przyjmie strategię dotyczącą rozwoju sektora dronowego w Polsce – ocenił wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild. Według Polskiego Instytutu Ekonomicznego rynek dronowy w Polsce, oceniany dziś na 140 mln zł, za kilka lat będzie wart ponad 3 mld zł.

Wiceminister przypomniał, że w ostatnich dniach weszło w życie rozporządzenie dotyczące ruchu bezzałogowych statków powietrznych, które liberalizuje przepisy w tym zakresie. Dodał, że PIE przygotował też białą księgę poświęconą rozwojowi sektora dronowego w Polsce. Wild podkreślił, że analiza ta będzie pierwszym krokiem do przyjęcia strategii rządowej w sprawie dronów. – Transport się zmienia, środki transportu są coraz bardziej zautomatyzowane i Rzeczpospolita zamierza wziąć udział w tym wyścigu technologicznym – podkreślił Wild, który jest także pełnomocnikiem rządu ds. CPK. Wiceminister dodał, że strategia będzie również sposobem na komunikowanie się z branżą.

Dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak zwrócił uwagę, że rynek dronów w Polsce cały czas się rozwijazawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się