Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Małe gminy też zyskują dzięki polityce PiS

Dodano: 11/02/2019 - numer 2251 - 11.02.2019
Sejmik Województwa Śląskiego zaopiniował wniosek Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o włączenie w jej skład gmin: Ciasnej, Herbów, Lublińca i Woźnik. Opinia sejmiku jest wymagana ustawowo w procedurze zmiany granic związku metropolitalnego. Nowe władze regionu chcą, by z dobrodziejstw ustawy metropolitalnej, przygotowanej z inicjatywy polityków PiS, mogło korzystać coraz większe grono gmin. Zdaniem nowych władz regionu oraz polityków PiS z woj. śląskiego, małe gminy są równie ważne jak aglomeracja. Marszałek województwa Jakub Chełstowski już na początku swojej kadencji spotkał się z przedstawicielami władz samorządowych powiatu żywieckiego. Tematem rozmów były rozwój tej części województwa oraz problemy, z jakimi zmagają się władze samorządowe. – Moim zamiarem jest zrównoważony rozwój
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze