Pizza w nagrodę za bycie najszybszą

SHORT-TRACK \ Natalia Maliszewska zdobyła Puchar Świata

numer 2251 - 11.02.2019Sport

Natalia Maliszewska zajęła w Turynie drugie miejsce w wyścigu na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short-tracku i zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu na tym dystansie. To historyczny sukces polskiego łyżwiarstwa na krótkim torze. – Jesteśmy we Włoszech, tu jest świetna pizza, a chyba mi się należy! – powiedziała uśmiechnięta od ucha do ucha zawodniczka.

W sobotę najszybsza w finale okazała się reprezentantka gospodarzy Martina Valcepina, ale zawodniczka Podlasia Białystok, finiszując przed Holenderką Larą van Ruijven, która była piąta, przypieczętowała sukces w klasyfikacji generalnej. Finał miał emocjonujący przebieg już przez samo to, że łyżwiarki startowały do niego... cztery razy. Wyścig powtarzano po trzech upadkach.

– Po biegu nie miałam nawet siły krzyczeć z radości. Wyścig był bardzo emocjonujący, strasznie długo trwał i mocno mnie zmęczył – powiedziała cytowana przez PAP Polka. 23-latka z Białegostoku została pierwszą polską triumfatorką PŚ w short-tracku, a na początku tego sezonu wygrała dopiero pierwsze zawody w karierze. – Może to jeszcze do mnie nie dociera, że jestem najszybsza, bo to jest coś, co się dzieje teraz. Może dopiero jak usiądę i odetchnę, to powiem sobie: „Kurczaku, dobrą robotę odwaliłaś” – dodała.

Maliszewska została piątym polskim sportowcem, który zdobył Puchar Świata w dyscyplinach zimowych. Wcześniej Kryształową Kulę po cztery razy wywalczyli skoczek narciarski Adam Małysz i biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk, dwukrotnie skoczek Kamil Stoch i raz panczenista Zbigniew Bródkazawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się