Sport

numer 2251 - 11.02.2019Sport

„LEWY” TRAFIA Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski wypracował pierwszą bramkę, zdobył drugą i asystował przy trzeciej w wygranym u siebie meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1 w 21. kolejce niemieckiej ekstraklasy. Liderem tabeli pozostała Borussia Dortmund.

NAPOLI BEZ WYGRANEJ Piłkarze Napoli, w tym Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik, zremisowali na wyjeździe z Fiorentiną 0:0 w 23. kolejce włoskiej ekstraklasy. Zieliński rozegrał cały mecz, a Milik wszedł na boisko w 63. minucie. Był to czwarty z rzędu wyjazdowy mecz, licząc także Puchar Włoch, w którym piłkarze trenera Carla Ancelottiego nie zdobyli gola.

KURIOZALNA KONTUZJA CAVANIEGO Piłkarze Paris Saint--Germain pokonali przed własną publicznością Girondins Bordeaux 1:0 w 24. kolejce i umocnili się na prowadzeniu w tabeli francuskiej ekstraklasy. Zwycięską bramkę zdobył Urugwajczyk Edinson Cavani, który po chwili opuścił boisko z kontuzją. Cavani trafił do siatki z rzutu karnego w 42. minucie, ale… zaraz złapał się za udo i zszedł z placu gry.

TUŻ ZA PODIUM Polacy w składzie: Jakub Wolny, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, zajęli czwarte miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Triumfowali Austriacy przed Niemcami i Japończykami. Austriacy wyprzedzili Niemców o 11 pkt. Polacy stracili do nich 27,9 pkt, a do Japończyków zabrakło im zaledwie 3,8 pkt. O miejscu poza podium zadecydowały kiepskie skoki Wolnego. W pierwszej próbie nasz zawodnik wylądował zaledwie na 112. metrze, w drugiej było jeszcze gorzej – Wolny skoczył tylko 106 m