Nasze stocznie łączą siły

numer 2251 - 11.02.2019Gospodarka

PRZEMYSŁ Stocznia Gdańsk i Stocznia Szczecińska będą wspólnie działały na rzecz rozwoju krajowego przemysłu stoczniowego. Obie spółki 8 lutego podpisały porozumienie w sprawie projektu „Polskie stocznie”.

Porozumienie przewiduje wykorzystanie potencjału obu stoczni „w celu zbudowania silnej pozycji na europejskim i globalnym rynku stoczniowym”. Spółki mają wykorzystywać swoje doświadczenie, aby m.in. wspólnie zabiegać o kontrakty czy razem realizować zamówienia.

– Sprawne działanie branży stoczniowej zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest na pewno tworzenie łańcuchów dostaw i wykorzystanie możliwości lokalnych poddostawców. Współpraca dwóch historycznie, ale także gospodarczo ważnych polskich stoczni może w tym pomóc – powiedział Andrzej Kensbok, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, która jest właścicielem Stoczni Gdańsk.

– To szansa na silną markę w branży i dobra wiadomość dla firm działających na terenie Szczecińskiego Parku Technologicznego, którym zarządza Stocznia Szczecińska. Jestem przekonany, że na podpisanym porozumieniu skorzystają nie tylko jego sygnatariusze, lecz także szeroko pojęty rynek stoczniowy – dodał Kensbokzawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się