Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Przekaż TERAZ » x

Arka zderzyła się z czerwoną latarnią

Dodano: 18/02/2019 - numer 2257 - 18.02.2019
Na tarczy wrócili z Sosnowca piłkarze Arki. Po słabej grze gdynianie ulegli 2:3 (2:1) ostatniemu w tabeli beniaminkowi ekstraklasy – Zagłębiu. Gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Arka pojechała co prawda na południe Polski bez dwóch kluczowych zawodników, najlepszego strzelca Michała Janoty i Adama Dei, ale z nadzieją zdobycia 3 pkt po pięciu meczach bez zwycięstwa. Tym bardziej że rywale legitymowali się jeszcze gorszą serią – Zagłębie nie tylko nie wygrało dziewięciu spotkań z rzędu, ale w dodatku poniosło porażki w pięciu ostatnich potyczkach. I gospodarze zdołali przerwać fatalną passę. Co prawda gdynianie po bramkach Damiana Zbozienia, w tym jednej z rzutu karnego, dwa razy obejmowali prowadzenie, ale nie wywalczyli nawet remisu. W 82. minucie, przy stanie 2:2, Vamara Sanogo